Değerli Meslektaşımız;

Odamız bünyesinde eczacıların daha sık bir araya gelmelerini sağlayacak, ortak sorunlara çözümler üretebilecek, mesleğimizin gelişimine katkıda bulunacak ve sosyal faaliyetler düzenleyerek kaynaşma ortamı yaratacak komisyonlar oluşturulmasına karar verilmiş olduğu duyurulmuştu.

Buna göre komisyonlarımız aşağıdaki şekilde oluşmuştur;

  • Genç Eczacılar Kaynaşma Komisyonu –Meslekte 5 yılını doldurmamış tüm üyelerden oluşur.

(Ecz.Emre Ersan, Ecz.Sezin Sevgin Terzioğlu, Ecz. Songül Ok, Ecz. Beyza Selen, Ecz. Atakan Erişgin, Ecz. Mehmet Güney)

  • İlaç Dışı Ürünler ve Eczane İçi/Dışı Satış Denetleme Komisyonu –İlaç dışı ürünlerin eczanelerde daha çok satılması amacıyla çalışmalar yapar. İnternet ve sosyal medya satışlarını kontrol eder. Eczane dışı satışlarda endikasyon kullanılıp kullanılmadığı ve temin edilen ürünlerin durumlarını kontrol eder.

(Ecz. Ömer Bir, Ecz. Sait Sinan Varlı, Ecz.Çağrı Arslan, Ecz. Hatice Kübra Civil, Ecz. Yüksel Kesim)

  • Ecza Kooperatifçiliği Geliştirme Komisyonu –Var olan Ecza Kooperatiflerinin gelişmesi ve bölgemizde faaliyetlerinin yaygınlaşması amacıyla faaliyetleri yürütür. Hangi konularda ecza kooperatifçiliği oluşturulabileceği ile ilgili rapor hazırlar ve bu rapor sonucunu mesleğimizin gelişimi amacıyla uygulamaya çalışır.

(Ecz. Süleyman Özgür Öztürk, Ecz. Andaç Onur Civelek, Ecz. Işıl Kurt Hacıhasanoğlu, Ecz. Betül Kitaplı, Ecz. Çağla Turgut Tama)

  • Eczacılıkta Teknoloji Kullanımı ile Yapay Zeka ve ARGE Komisyonu –Eczacılıkta kullanılan teknolojileri araştıran, teknolojik değişim ve dönüşümleri araştırarak tüm bunları raporlayan komisyondur. Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle yazılım sektörünün hayatımıza getirdiği kolaylıklardan sağlıklı bir gelecek için hangi kısımlarından fayda hangi kısımlarından zarar göreceği hakkında çalışmalar yaparak raporlayan komisyondur.

(Ecz. Onur Ferhat Karacan, Ecz. Emrah Öztürk, Ecz. Elif Ergün, Ecz. Hüsnü Kılıçarslan, Ecz. Ömer Bir, Ecz. Andaç Onur Civelek, Ecz. Aytaç Havuk, Ecz.İsa Melek)

  • Eczane Muhasebesi Komisyonu –Eczane muhasebelerinin düzgün ve sağlıklı işleyebilmesi adına gelirleri artırıcı giderleri azaltıcı çalışmalar yaparak sunan ve yılsonlarında ekonomik anlamda istatistikleri ile ilgili bilgilendirme yapan komisyondur.

(Ecz. Hanife Taş, Ecz. Hüsnü Kılıçarslan, Ecz. Aytaç Havuk, Ecz. Emre Ersan, Ecz. Çağla Turgut Tama)

  • Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Komisyonu –Meslektaşlarımız için yapılan her türlü sosyal ve kültürel etkinliğin(Gezi, Konser, Opera, Bale, Sergi, Kurs..vb)düzenlenmesini sağlayan komisyondur.

(Ecz. Süleyman Özgür Öztürk, Ecz. Elif Ergün, Ecz. Emrah Öztürk, Ecz. Hanife Taş, Ecz. Ayşe Saral, Ecz. Mualla Karakoç, Ecz. Sait Sinan Varlı, Ecz. Ferda Çilingir, Ecz. Kemal Ünlü, Ecz. Bilge Anger)

  • Kamu ve Özel Sektörde Çalışan Eczacılar Komisyonu –Depo, Firma, Özel Hastane ve Serbest Eczanelerde çalışan meslektaşlarımızın haklarının korunması, şartlarının iyileştirilmesi, sorunlarının giderilmesi amacıyla en az üç ayda bir toplanan ve tüm bunları raporlayan komisyondur.

(Ecz. Ayşe Saral, Ecz. Hanife Taş, Ecz. Betül Kitaplı, Ecz. Dilek Ateş, Ecz. Rabia Aslan, Ecz. Ahmet Gül)

  • Hukuk ve Bilirkişilik Komisyonu –Meslektaşlarımızın tüm yurtta yaşamış olduğu hukuki süreçleri takip eder, bölgemizdeki hukuki sorunların çözümünde yardımcı olmaya çalışır. Hukuk sorunlarından derlenen basılı bir kaynak oluşturur.

(Ecz. Rezzan Günday, Ecz. Çağrı Arslan, Ecz. Ömer Bir, Ecz. Çağla Turgut Tama, Ecz. Andaç Onur civelek, Ecz. Mualla Karakoç, Ecz. Işıl Kurt Hacıhasanoğlu, Ecz. Ayşe Özdoğan, Ecz. Zeki Gül)

Komisyonlara adını yazdırarak ve daha sonraki çalışmalarda katkı koyan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Saygılarımızla

SAMSUN ECZACI ODASI