Saygıdeğer Meslektaşımız;

Öncelikle 14 Mayıs Eczacılık Gününüzü kutluyor hepinizi saygı ile selamlıyorum.

14 Mayıs; eczacılık eğitimi veren kurumların çekirdeğini oluşturan ilk eczacılık sınıfının açılarak Türkiye’de bilimsel eczacılığın başlatılmasının yıldönümüdür. Ve bizler de Samsun Eczacı Odası Yönetim Kurulu olarak bilimsel eczacılığın 177., odamızın kuruluşunun 60. Yılını bir dizi etkinliklerle kutlamanın sevincini yaşıyoruz.

Geride bıraktığımız 60 senede ilaç ve eczacılık alanında birçok değişimler yaşadık. Bazen güldük, eğlendik, çok güzel günlerimiz oldu; bazense ezildik, çok zor günler geçirdik. Ama birlik beraberliğimizle, örgütlülük kültürümüzle hepsinin üstesinden geldik. Ama biz sorunların üstesinden gelip arkamıza yaslandığımızda her seferinde başka sorunlarla karşılaştık. 60 yıldır biz sorunları aştıkça karşımıza başka sorunlar çıktı. Buna rağmen eczacılık diplomasını alırken ettiğimiz yemini bozmadan mesleğimizi icra etmeye çalıştık. Temel prensibimiz halk sağlığı ve insan sevgisinden başka bir şey olmadı. Bizler tarihsel mirası, toplumsal misyonu ve gelecek vizyonu ile insan yaşamını ön planda tutan böylesine kutsal bir mesleğin mensubu olmaktan gurur duyuyoruz.

Kuruluşunun 60. Yılını kutladığımız Samsun Eczacı Odası da tarihsel birikimi, yaratmış olduğu gelenek ve örgüt kültürü ile Türk Eczacıları Birliği içerisinde misyonuyla vizyonuyla eczacılık mesleği ve meslek politikaları adına yürüttüğü çalışmalarla çok önemli bir yere sahip olmuştur ve olmaya devam edecektir. Bizler de odamıza üye tüm meslektaşlarımıza bir 60. Yıl hatıra paketi hazırladık. Emeği geçenlere teşekkür eder, meslektaşlarımızın güzel günlerde kullanmalarını dileriz.

Sağlık ve eczacılığın dünya ölçeğinde büyük değişimlerden geçtiği bir süreçte mesleğimiz, meslektaşlarımız ve ülkemiz adına sağlıklı yarınların örgütsel bütünlük ve mesleki dayanışma anlayışı etrafında inşa edileceğine inanıyor, tüm meslektaşlarımızı umut dolu düşüncelerle selamlıyoruz.

Ecz. Onur Ferhat KARACAN

Samsun Eczacı Odası

Yönetim Kurulu Adına

Başkan