Değerli Meslektaşımız;

Eczacılarımızın bankacılık hizmetlerinden avantajlı olarak yararlanabilmesi amacıyla Türk Eczacıları Birliği İle bazı bankalar arasında protokoller imzalanmıştır. Bankalara göre imzalanan protokol koşullarını aşağıdaki tabloda sizler için derleyerek açıklamaya çalıştık.

Aşağıdaki şartlara göre ilgili bankalar ile protokol imzalamak isteyen meslektaşlarımızın Türk Eczacıları Birliği Sigorta Şirketi olan TEBArtı Sigorta yetkilileriyle temasa geçmesi gerekmektedir.

(NOT: Aşağıdaki bankalarla hali hazırda çalışmakta olan meslektaşlarımızın sunulan avantajlardan yararlanıp yararlanamadıklarının kontrolü için TEBArtı Sigorta yetkilisi ile irtibata geçmeleri önerilmektedir. )

TEBArtı Sigorta Samsun Sorumlusu

Emine Engin

Tlf: 0312 408 25 00 /0312 408 25 08

Bilgilerinize sunulur

Saygılarımızla

SAMSUN ECZACI ODASI

Çek
Karnesi
Pos Cihazı
Kullanımı
Havale-EFT Hesap
İşletim
Ücreti
Bireysel
Emeklilik
İş Bankası Çek karnelerinden ‘Değerli Kağıt Bedeli’ dışında masraf alınmaz. Aylık500 TL ciro geçmesi koşuluyla 42 TLpos cihazı kullanım ücreti maxipuan olarak kredi kartınaiade edilir.
Pos kesinti oranı çalışma şekline göre %0'a kadar olabilmektedir. (şubeniz ile görüşünüz)
İnternet şubesinden ve bankamatiklerden yapılan tüm havale ve EFT‘ler ücretsizdir. Hesap
işletim
ücreti
alınmaz.
Aylık SGK ödemelerinin (Katkı Payı ve Kan ürünü Hariç)%0.165’i TEB Artı Sigorta aracılığıyla açılan Anadolu Hayat Emeklilik BES hesabına banka tarafından aktarılır. Aylık 170 TL eczacı tarafından yatırılmalıdır. Aktarılacak tutar yıllık 2000 TL ile sınırlıdır.
TEB Türk Eczacıları Birliği ile Türk Ekonomi Bankası arasında 28.04.2018 tarihinde imzalanan
meslektaşlaımızın bankacılık hizmetlerinden yararlandığı protokol 1 Nisan 2021 itibarı ile sona ermiştir.

Meslektaşlarımızın bankacılık hizmetlerinden yararlanabilmesi için
anaşmalı bankaları tercih etmelerini öneriyoruz.
Deniz Bank Yıllık 2 adet 25 yapraklıçek karnelerinden ‘Değerli Kağıt Bedeli’ dışında masraf alınmaz. Aylık1000 TL ciro geçmesi koşuluyla pos cihazı kullanım ücreti alınmaz.

Pos kesinti oranı çalışma şekline göre %0'a kadar olabilmektedir. (şubeniz ile görüşünüz)
Tüm havale ve EFT‘ler ücretsizdir. Hesap
işletim
ücreti
alınmaz.
TEB Artı Sigorta aracılığıyla açılan Metlife Hayat ve Emeklilik Şirketi hesabına aylık150 TL katkı payıyatırılması koşuluyla aynı bireysel emeklilik hesabına SGK ödemelerinin%0,18’ibanka tarafından aktarılır. Aktarılacak tutar yıllık 2820 TL ile sınırlıdır.
Ek şartların (En az 2 fatura için otomatik ödeme talimatı ve ödemenin banka üzerinden gerçekleşmesi, Bonus Business Kartın aktif kullanılması (250TL/Aylık)) yerine getirilmesi halinde üst limit yıllık 3288 TL olacaktır.
Şekerbank Çek karnelerinden ‘Değerli Kağıt Bedeli’ dışında masraf alınmaz. Pos Cihazı kullanım ücreti alınmaz. Pos kesinti oranı çalışma şekline göre %0'a kadar olabilmektedir. (şubeniz ile görüşünüz) İnternet şubesinden yapılan tüm havale ve EFT‘ler ücretsizdir. Hesap
işletim
ücreti
alınmaz.
Bireysel Emeklilik Sistemine bir katkısı yoktur ancak aylık 150 TL banka tarafından verilen kredi kartına puan olarak yüklenir.
Halkbank Azami 300 bin TL limitli Eczacı Paraf KOBİ kredi kartı ile “Nefes Kampanyası” kapsamında kart limitleri çerçevesinde, senede 1 kereye mahsus yapacakları ilaç alımlarında herhangi bir işletim ücreti, vade farkı ya da komisyon talep edilmeden 3 ay öteleme yapabilecektir. Kampanya kapsamında peşin ıskonto avantajlarından yararlanarak 3 ay sonra herhangi bir komisyon ücreti olmadan ödemelerini gerçekleştirebileceklerdir.
Senede 1 kereye mahsus anlaşmalı ecza depolarında yapılacak ilaç dışı ürün alımlarında yasanın izin verdiği taksit sınırları içerisinde +1 taksit avantajı sağlanacaktır.