Değerli Meslektaşlarımız;

2023 yılının ortalarına geldik.

Pandemi dönemi bitti artık yeniden bir arada olacağımız günler geldi derken maalesef 6 Şubat sabaha karşı deprem felaketi ile uyandık.

Türk Eczacıları Birliği bünyesindeki mevcut Gezici Tır Eczane aynı gün hizmet vermek için yola çıkmış ve hizmet vermeye başlamıştır.

Afetin büyüklüğü Gezici Tır Eczane’nin yanında konteyner ve çadır eczane oluşturma gerekliliği doğurmuştur.

Yaşamış olduğumuz deprem felaketi sonrasında Türk Eczacıları Birliği’mizin ve Eczacı Odalarımızın koordinasyonunda afet bölgesinde toplam 26, odamızın sorumluluk bölgesi olarak belirlenen Kahramanmaraş ve ilçelerinde 8 gezici eczane kurulmuştur.

Bu eczaneler sizlerin de bildiği ve emek verdiği gibi tamamen meslektaşlarımızın kendi emekleri ile kurulduğu gibi ilaç ve tüm diğer malzemeler yine meslektaşlarımızın bağışları ile oluşturulmuştur.

Bu özverili birlikteliğe Samsun Eczacı Odası üyesi 100 ü aşkın gönüllü meslektaşımız ve teknisyen arkadaşlarımızla destek verdik. Bu yardımı hiçbir karşılık beklemeden gönülden yapan bölgemizdeki ve tüm yurttaki dostlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

Bu afet tekrar göstermiştir ki ülkemiz maalesef bir afetler ülkesidir. Bu bağlamda her eczacı odasının önünde bir Gezici Afet Eczanesi hazırda bulunması ihtiyacını bizlere hissettirmiştir.

Bizler de Samsun Eczacı Odası olarak;

odamızın bütçesini kullanmadan, tamamen meslektaşlarımızın ve bağışçılarımızın katkılarıyla tam donanımlı konteyner eczanemizi hazır hale getirdik.

Deprem sebebiyle aramızdan ayrılan meslektaşlarımıza, teknisyenlerimize, stajyerlerimize ve öğrenci kardeşlerimize de Allah’tan rahmet başta yakınları olmak üzere tüm camiamıza da baş sağlığı diliyoruz.

Güneşli günlerde bir arada olacağımız inancıyla, Saygılar sunuyoruz.

Ecz.Onur Ferhat KARACAN

Samsun Eczacı Odası Yönetim Kurulu Adına

Başkan

EK DOSYA İÇİN TIKLAYINIZ